e
sv

Alanya Orman Kampı

714 Okunma — 05 Şubat 2022 23:00
avatar

yaz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Alanya Orman Kampı Nerede?

Türkiye’de kırsal kesimde yaşayanların oranı giderek azalmaktadır. İl ve ilçe merkezlerinde yaşayanların oranının %90’ı aştığı ülkemizde yoğun bir tempo içerisinde çalışan, günlük hayatlarında bile sürekli koşuşturmaca içerisinde olan insanlar doğa ile başbaşa, huzurlu bir tatil özlemi duymaktadır.Ayrıca pandemi sonrasında insanların açık alanlarda daha fazla vakit geçirme ihtiyacı hissetmeleri de tatil alıgısında köklü değişikliklere neden olmuş çadır kamp ve karavan kamplarına ilgi artmıştır. Bu noktada çadır ve karavan kamp alanları cazip bir tatil alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneyde, Alanya’da bulunan Alanya İncekum Orman Kampı ekonomik oluşu ve sunduğu imkanlarla dikkati çekmektedir. 

Alanya Orman kampı

Kamp alanı Manavgat ile Alanya arasında (takriben ortasında) yer almaktadır. Yüzlerce çadırın ve onlarca karavanın aynı anda konaklayabildiği geniş bir orman alanı olan kampta çadırlara makul ücretler karşılığında buzdolabı sağlanmaktadır. Çadırlara kadar elektrik çekilebilmektedir. Aracınızı da çadırınızın yanına veya müsait olan yakın park alanlarına bırakabilirsiniz. Avsallar Mahallesi merkezine çok yakın ( 500 m civarı) olan kampta oluşan market ve diğer ihtiyaçlarınızı Avsallar’dan kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca tesiste de kafeterya ve market yer almakta temel ihtiyaçları (ekmek, su başta olmak üzere) karşılama noktasında yeterli olmaktadır. 

Alanya kamp yerleri

Alanya Orman Kampı Olanakları ve Özellikleri

Alanya Orman Kampı denize sıfır konumdadır. Kampta aileler ve bekar ziyaretçiler için ayrı konaklama alanları ayrılmış durumdadır. Kampın büyük bölümünde deniz manzarası bulunmaktadır. Deniz suyu daha önce Karadeniz,  Marmara ve Kuzey Ege’de tatil yapmış veya buralarda yaşayanlara göre tuzlu gelebilir. Fakat çok ılık ve berrak bir deniz isteyenler için birebirdir. Ailenizle birlikte çam ağaçlarının gölgesinde, Akdeniz’in dibinde muhteşem bir doğa deneyimi yaşamaya, Akdeniz’in ılık meltemine karşı soğuk içeceklerinizi yudumlamaya hazır mısınız?

Antalya Alanya kamp yapılacak yerler listesi.

Son olarak Manavgat ve Alanya arasında merkezi bir konumda bulunmasına rağmen müthiş bir ormanlık alan içinde doğa ile başbaşa bir kamp deneyimi sunan Alanya İncekum Orman Kampı’nın diğer kamp alanlarına göre oldukça ekonomik olduğunu söylemek gerekir. Kişi başı değil çadır başı ücretlendirmenin bulunduğu tesiste 2021 yılı içi bir çadırın günlük konaklama bedeli 60 TL’dir. Buzdolabı ise 20 TL’ye günlük olarak kiralanabilmektedir.