e
sv

Gezende Kanyonu Mersin

249 Okunma — 13 Ekim 2022 21:47
avatar

yaz

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gezende Kanyonu arsive eklenmis oldu. Mersin Gülnar ilcesine bagli, Gezende Köyünde bulunuyor.
Kanyon oldukca uzun fakat kanyoning egitiminiz yoksa bütün kanyonu gezmeniz mümkün degil. Fotografların cekildigi yere gidebilirsiniz.

Mersin merkeze 212km Gulnar ilcesine 48km mesafededir. Gülnardan itibaren rotasini cizdim.

Gezende Kanyonu

-Araç ve yürüyüş yolunu cizdim, cevreciysen yorum yada Dm ile koordinat, konum ve rotasini sorabilirsin. Öne cikanlardaki şartlarımı bakmanı öneririm. 

Mersin kanyon

-Kesfetten gelen arkadaslarım size konum verme zorunlulugum varmis gibi, “bura nere, konum versene, ?, gibi cümlelere cevap yazmadigimi bilmeni isterim. 

-Konumlar, rotalar, takipcilerime ve cevrecilere ozel olarak verilmektedir.

Mersin‘de gezip görülmesi gereken tabiatla baş başa kalabileceğiniz bir kanyondur.

Gezende


Gezende Kanyonuna Mersin‘in Gülnar ilçesinden Gezende Barajından aşağı vadi içine girilerek ulaşılır, kanyon Yer köprü şelalesine kadar devam eder, Kanyon içinde küçük göletler, şekilli ve sarp kayalar bulunmaktadır.

Kanyon

Gezende Kanyonu, Gülnar, Mersin
Gülnar’a 41 km, Mersin şehir merkezine ise 200 km uzaklıkta bulunan Gezende Kanyonu, Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Gezende Köyü’nde bulunmaktadır. Mersin’de gezip görülmesi gereken tabiatla baş başa kalabileceğiniz bir kanyondur. ? Gezende Kanyonu’na, Gezende Barajı’ndan aşağı vadi içine girilerek ulaşılır. Bu muhteşem kanyon Yer Köprü Şelalesi’ne kadar devam eder. Kanyon içinde küçük göletler, şekilli ve sarp kayalar bulunmaktadır.