e
sv

Türkiye’deki En İyi Bisiklet Rotaları

500 Okunma — 09 Ocak 2022 16:20
Türkiye’deki En İyi Bisiklet Rotaları
avatar

yazalemi

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’deki en iyi bisiklet rotaları listesi, pek çok kişinin ilgisini çeken konulardan bir tanesidir. Bisiklet ile doğa içerisinde gezmek isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Ülkemiz de doğal güzelliklerinin çok fazla olması sebebi ile bisiklet rotaları konusunda oldukça verimlidir. Bisiklet sürmek isteyen kişiler bu rotaları kolaydan zora doğru kategorileyerek istedikleri seviyedeki rotayı seçme şansına sahiptir. Bazı kişiler düz ve zorlayıcı olmayan rotaları tercih ederken bazı kişiler de dağlık ve engebeli arazilerde sürüş yapma keyfini tatmak isterler. Biz bu yazımızda, her iki seviyeyi de içeren bisiklet rotalarından bahsetmiş olacağız.

Türkiye’deki En İyi Bisiklet Rotaları Listesi

Türkiye’deki en iyi bisiklet rotaları listemizde 5 adet farklı bisiklet ve tatil rotası bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Türkiye’deki En İyi Bisiklet Rotaları

Kapadokya

Bisiklet parkuru açısından oldukça zengin olan Nevşehir, hem tarihi güzellikleriyle hem de doğal güzellikleriyle insanları büyülemektedir. Göreme, Ürgüp, Derinkuyu gibi pek çok bölgede bisiklet ile sürüş yapılabilecek alanlar mevcuttur.

Van Gölü

Bir göl çevresi ne kadar zorlayıcı olabilir? Sorusu aklınızdan geçiyorsa Van Gölü’ne uğramanızı tavsiye ederiz. Ülkemizin en engebeli alanlarından olan Van Gölü ve çevresinde bazen düz, bazen de dağlık alanlarda sürüş yapma deneyimini tadabileceksiniz.

Trabzon – Artvin

Bisiklet ile Türkiye güzelliklerini keşfetmeyi hedeflediyseniz Karadeniz’e uğramamak olmaz. Trabzon – Artvin arasındaki 230 km’lik yol sizi yeşillikler arasında harika bir manzaraya tanık olmaya çağırıyor.

Belgrad Ormanları

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve şehir dışına çıkma gibi bir imkanınız yoksa Belgrad Ormanları tam size göre bir tercih olabilir. İçerisinde bisiklet parkuru bulunduran bu harika yerde kolay ve temiz hava alarak bisiklet sürme keyfini tadabilirsiniz.

Bolu Yedigöller

Türkiye’deki en iyi bisiklet rotaları listemizin sonuncusu olan Bolu Yedigöller Milli Parkı, size orta seviyede bir sürüş deneyimi sunar. İçerisinde Yığılca, Saklıkent Şelalesi ve Hasanlar Barajı gibi eşsiz güzelliklerin yanında doğal güzellikleri de barındıran milli parkı mutlaka gezip görmenizi de tavsiye ederiz.