e
sv

Antalya’da Yüzülecek Temiz Yerler

84 Okunma — 24 Temmuz 2022 14:14
avatar

yaz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Antalya’da yüzebileceğiniz 6 güzel yeri sizin için derlerik 🏊‍♂️

💧1-Gelin Şelalesi :Şelaleler orman içindeki akarsular üstünde doğal olarak oluşmuş yapılardır. Suyun binlerce yılda kayaları oyarak oluşturduğu doğal havuzlar ve bunlara akan şelaleler yemyeşil orman içinde görenleri büyüleyen muhteşem güzellikler oluşturuyor.

Antalya’da yüzülecek yerler

👑2-Kral Havuzu : Antalya’nın doğal güzelliklerinden bir tanesi de Kral Havuzu, doğal oluşumlu bir havuz olması ve masmavi suları ile görenleri hayran bırakıyor.

🗻3-Sapadere Kanyonu :Sapadere Kanyonu, 750 metre uzunluğunda olup yaklaşık 400 metre yüksekliğe sahiptir. Sapadere Çayı’nın çıkış noktasında bulunan kanyon üzerine yapılan çelik desteklerle yürüyüş yolu vardır.

💧4-Kapuz Kanyonu: Bölge sakinlerinin ‘Keşfedilmemiş cennet’ olarak adlandırıyorlar.Aşağıkaraman mevkiinde bulunan kanyonu Antalya merkezden ulaşım oldukça kolaydır. İki büyük yamacın arasından akan yemyeşil serin ve berrak suyu görenleri büyülüyor.

🐉5-Ejderin Gözü : Toroslar ile Akdeniz’in arasında konumlanmış, portakal bahçeleri, tertemiz plajı ve turkuaz koylarıyla gürültüden uzak, insana içini huzurla kaplayan bir yer. Finike’ye geldiğinizde görmeniz hatta yüzmeniz gereken mükemmel bir yer.

Antalya’da yüzülecek 6 yer

💦6-Burguç Şifalı Soğuk Su, Halka Açık Yüzme Havuzu olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin şifalı sular kataloğunda da yer alan Antalya’nın Demre ilçesindeki kükürtlü su havuzudur.

😍Doğanın keyfini çıkarabileceğiniz bu alanlarda çöplerinizi toplamanız ve beraberinizde götürmeniz önemle rica edilir.

 • Köyceğiz Yuvarlakçay Muğla
  2 ay önce

  […] konum olarak Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonu’nda yer alıyor.-Köyceğiz Yuvarlakçay debi olarak çok derin değil. Yer yer derinlik 2-3 metreyi […]

  yorum beğen
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ