e
sv

Gezginlerin Hikayesi

212 Okunma — 07 Kasım 2022 15:34
avatar

yaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Biraz planlarımdan ve neler yaptığımdan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle herkes gibi çalışıyorum, çalışıyorum, çalışıyorum…. Hayat pahalılığında ayakta kalmaya ve dünyayı gezebilmek için para biriktirmeye çalışıyorum. Bol bol film izliyorum, kış aylarının pek fanı değilimdir. Evime kapanırım bazen, dışarı çıkasım da gelmez. 

2023 ajandamı aldım, hayallerimi ve hedeflerimi yazmaya başladım. 2023’te en çok görmek istediğim ülkelere gidebilmek için zaman ve bütçe ayarlaması yapıyorum.

Hikayelerimde paylaştığım üzere 24 yaşımı doldurdum, 25’ten gün alıyorum ve yeşil pasaportumun da süresi doldu. Zaten onunla sadece 1 buçuk yıl geçirebildiğim için ve o 1 buçuk yıl da pandemiye denk geldiği için onun tadını çok fazla çıkaramadım. Ama tüm İtalya’yı 7 günde gezmeye çalışarak da elimden geleni yaptığımı düşünüyorum ?

Her neyse, yeni ve bordo renkli 10 senelik pasaportumu aldım. Onunla yeni bir dönem başlıyor.

Görülecek ve gezilecek çok yer var. Zaman olsa para yok, para olsa zaman yok. Hepsinin dengesini bulabildiğim bir düzen kurmak için gece gündüz kafa yoruyorum ? Bu olayı çözeceğim. İnat ettim. 

Belli bir birikim yapıp kurumsal işinden istifa edip kendini yollara vuran ve tam zamanlı dünyayı gezmekte olan bir gezgin olmak için fazla gencim.
Ve iş hayatıma başlamam Türkiye’deki ekonomik krize denk gelmiş durumda. Bunun beni yıldırmasına izin vermiyorum ve var gücümle çalışmaya devam ediyorum. Bu sayfanın amacı dünyayı gezmenin sırrını çözmek, gezerken de sizlerle paylaşmaktır.

Beni tanıyan herkesin bildiği gibi radikal bir karar alıp 4 sene boyunca okuduğum hukuk fakültesini bitirdikten sonra aldığım diplomayı kullanmama kararı alarak bir seyahat acentesinde işe girmiş bulunmaktayım.

Sevdiğim işi yapıyorum, kendim gezemediğim zamanlarda insanların gezmesine vesile oluyorum. Onlar için gidilen yerlerde yapılabilecek tüm aktiviteleri ve deneyimleri araştırıyor, oluşturabilecek en ekonomik seyahat planını oluşturuyorum ve bu seyahatlerin her detayını sanki kendim gidecekmişim gibi düşünüp tartıp planlıyorum.

Dünyayı gezen insanları görmek bana umut veriyor, dünyanın öbür ucunun bana sandığımdan yakın olduğunu ancak bu şekilde hissedebiliyorum.

Alıntı: Nidanerede