e
sv

Göynük Kanyonu Kemer Antalya

55 Okunma — 06 Kasım 2022 19:31
avatar

yaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Antalya’da görülmesi gereken en güzel kanyonlar dan bir tanesi.
Göynük Kanyonu -Kemer-Antalya 🇹🇷
Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan bu yer Antalya merkeze 37 km uzaklıkta Kemer merkeze ise 12 km uzaklıkta bulunuyor.

Göynük Kanyonu


🍀 Ulaşım;
Navigasyona Göynük kanyonu yazarak otopark kısmına kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Giriş Ücreti (2022) 16TL olarak belirlenmiş. Kemer’den veya Göynük’ten belediye araçları ile veya atv kiralayarakta ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göynük Kanyonu Kemer

🍀 Dünya’nın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilmiş Likya yolunun bir kısmıda Göynük kanyonundan geçmektedir.Harika Manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabilir, bunaldığınız zamanlarda yol üzerindeki doğal havuzlarda serinleyebilirsiniz.
🍀Burada mükemmel manzaralarla 2 km yürüyüş sonunda kanyonun sonuna ulaşabilir, Body Rafting için Kıyafet kiraladıktan sonra bazen yürüyerek bazen kayalardan tırmanarak 700 metre sonunda şelaleye ulaşıyorsunuz.Body Rafting için Kıyafet ücreti 160TL
🍀Kanyon içerisinde Zipline aktiviteside mevcut. Ekipmanları giydikten sonra 40 metre yükseklikten 2 sefer olacak şekilde 200 metreden süzülüyorsunuz.Body Rafting ücreti 130 TL


🍀Kanyona girişte Kanyon turu ve Zipline yapacağız derseniz eğer 220 TL fiyat ödüyorsunuz.Kanyon sonuna kadar da 4×4 araçlarla ulaşım sağlanıyor.
🍀Kanyon içerisinde Kafe ve Restorant mevcut. Su kenarlarında çardaklar da oturabiliyorsunuz.
🍀Kanyon içerisinde yürürken susarsanız ve yorulursanız eğer yol üzerinde yapılmış ahşap çeşmelerden su içebilir banklarda dinlenebilirsiniz.
🍀 İçeride Mangal Piknik yapmak yasak.
🍀Kamp yapılmıyor.