e
sv

Göynük Kanyonu Kemer Antalya

194 Okunma — 06 Kasım 2022 19:31
avatar

yaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Antalya’da görülmesi gereken en güzel kanyonlar dan bir tanesi.
Göynük Kanyonu -Kemer-Antalya ??
Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan bu yer Antalya merkeze 37 km uzaklıkta Kemer merkeze ise 12 km uzaklıkta bulunuyor.

Göynük Kanyonu


? Ulaşım;
Navigasyona Göynük kanyonu yazarak otopark kısmına kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Giriş Ücreti (2022) 16TL olarak belirlenmiş. Kemer’den veya Göynük’ten belediye araçları ile veya atv kiralayarakta ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göynük Kanyonu Kemer

? Dünya’nın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilmiş Likya yolunun bir kısmıda Göynük kanyonundan geçmektedir.Harika Manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabilir, bunaldığınız zamanlarda yol üzerindeki doğal havuzlarda serinleyebilirsiniz.
?Burada mükemmel manzaralarla 2 km yürüyüş sonunda kanyonun sonuna ulaşabilir, Body Rafting için Kıyafet kiraladıktan sonra bazen yürüyerek bazen kayalardan tırmanarak 700 metre sonunda şelaleye ulaşıyorsunuz.Body Rafting için Kıyafet ücreti 160TL
?Kanyon içerisinde Zipline aktiviteside mevcut. Ekipmanları giydikten sonra 40 metre yükseklikten 2 sefer olacak şekilde 200 metreden süzülüyorsunuz.Body Rafting ücreti 130 TL


?Kanyona girişte Kanyon turu ve Zipline yapacağız derseniz eğer 220 TL fiyat ödüyorsunuz.Kanyon sonuna kadar da 4×4 araçlarla ulaşım sağlanıyor.
?Kanyon içerisinde Kafe ve Restorant mevcut. Su kenarlarında çardaklar da oturabiliyorsunuz.
?Kanyon içerisinde yürürken susarsanız ve yorulursanız eğer yol üzerinde yapılmış ahşap çeşmelerden su içebilir banklarda dinlenebilirsiniz.
? İçeride Mangal Piknik yapmak yasak.
?Kamp yapılmıyor.