e
sv

İzmir’de görülmeye değer 4 koy

151 Okunma — 17 Eylül 2022 17:45
avatar

yaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

?️ İzmir’de görülmeye değer 4 koy

? Ekmeksiz Plajı – Pırıl pırıl havuz gibi bir suyu var. Suyu oldukça soğuk ama İzmir sıcağına ilaç gibi geliyor ? Binek araç veya toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. 500 m bir yürüme mesafesi var. Koy civarı ağaçlık olduğu için gölge alan problemi yok. Yakınlarda market yok, hazırlıklı gelmelisiniz.

İzmir’de koylar

? Mersinaki Koyu – Bembeyaz kumlardan oluşan küçük bir plaj, turkuaz tertemiz serin bir deniz ve arkasında da gölgelik alan için ağaçlar bulunuyor. Araba ile gelip yol kenarına park ediyor ve birkaç dakikalık yürüyüşle aşağı iniyorsunuz. Yakınlarda işletme ya da market yok, hazırlıklı gelmek şart.

İzmir

? Dolungaz Koyu – Kayalık-taşlık berrak pırıl pırıl ve soğuk bir denizi var. Her türlü binek araç ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Koyun hemen arkasında bir camping var. Burada yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ama market yok.

? Killik Koyu – Adını çevresindeki kil kayalarından alan bu koy bembeyaz kum ve turkuaz sığ bir denize sahip. Araba ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok işletme bulunuyor ama işletmeye para vermeden halk plajı kısmından ücretsiz olarak denize girebilirsiniz.

Birlikte gitmek istediğiniz kişileri etiketleyebilir gitmek istediğinizde kullanmak için kaydedebilirsiniz 

 • Mordoğan ve Karaburun gezisi
  7 ay önce

  […] (5)Mordoğan’ın en uzun kumsalı, kumluk olması ve tesislerin varlığı sebebiyle çocuklu ailelere uygun. […]

  yorum beğen