e
sv

Marmaris Ev Kiralama

423 Okunma — 27 Temmuz 2022 16:30
avatar

yaz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Öncelikle tatil için ev kiralarken herkesin beklentisinin aynı olmadığını vurgulamak isterim. Bizim Marmaris’te ev kiralarken bir kaç kıstasımız vardı. Birincisi; Marmaris merkez ve gitmek istediğimiz koylara, Datça ve Akyaka’ya orta mesafede olmasıydı. Bu nedenle Değirmenyanı mevkine odaklandık. İkincisi ise; uzun bir süre kalacağımız için çocukların bağımsız vakit geçirebilmesi adına bahçesinin ve misafir ağırlamak için ekstra yatak odasının olmasıydı. Üçüncüsü ise buraların meşhur kızılçamları ile içiçe olabileceğimiz bir ev olmasıydı. Bu nedenle yangın bölgesinin dışında kalmasıydı. 

Marmaris Ev

? Ev videoda bahsettiğim gibi 3 yatak odalı ve salon mutfak dahil girişi olan dubleks bir villa. Kiralarken bitişik bir villa olduğunu fark etmemiştik. Yan villanın sahipleri döneceğimiz günlerde geldiler ve bahçe onlar geldiğinde tam ayrılma olmadığı için öncekinden daha namüstakil duruma geldi. Kiralayacaksanız bu detay sizin için önemli olabilir zira yan komşunun aynı zamanda koruma sağlanmadığından köpeği sizin bahçenize sık sık gelebiliyor.

Marmaris

Bu bizim için rahatsız edici olmasa da rahatsız olabilecek, çocuğu korkabilecek birileri için önemli bir detay olabilir. Ayrıca köpeğin gece havlamaları da çok çok yoğun ve evin ses yalıtımı yetersiz.

?Evi gayet temiz teslim aldık, mutfağı yemek pişirmek için yeterliydi. Sarf malzeme evde yoktu, sizin temin etmeniz gerekmekte. Ama süpürge, vileda, ütü vs. vardı.

?Ayrıca bahçenin otomatik sulama sistemi yok. Ya ev sahibinin günlük sulamasına müsade edecek ya da kendiniz sulayacaksınız. Bu da günde 1 saat vakit demek.

Marmaris Deniz

?‍?‍?‍? Evi kiralarken kaç kişi kalacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Diğer villa kiralamalarda bu pek önemsenmese de ev sahibi kişi başı ücretlendirme talep ediyor. Misafiriniz gelecekse bunu en baştan belirtip onay almanız icap ediyor.

? Ev Değirmenyanı’nda, restoranlara, marketlere 1-2 km mesafede. En yakın plaj olan Hisarönü’ne ise 3 km mesafede.

?Fiyatlar sezona ve kişi sayısına göre değiştiği için bir şey söylemek doğru olmaz. Ev sahibinden bilgi alabilirsin.

? Ev sahibinin ilgili olduğunu da belirtmek isterim. Bir sorun yaşadığınızda iletişim kurmanız kolay biri.