e
sv

Mersin Eğribük Koyu

82 Okunma — 27 Temmuz 2022 18:18
avatar

yaz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 MERSİN. Haftasonu için gezi planlarınız nedir? 

Silifke/Eğribük koyu ; Mersine yaklaşık 1 saat 15 dk uzaklıkta Antalyayı aratmayacak çok güzel bir yer . Kumu sevmeyen biri olarak bugüne kadar Mersin de girdiğim en güzel deniz ve doğa. 

Mersin Eğribük

Eğer tatil anlayışınızda sakinlik doğal güzellik temiz bir deniz istiyorsanız doğru adres Silifke/ Eğribük Koyu derim. Mersinde yaşayanlar için günü birlik gidilebilecek bir yer. Başta biraz uzak gelebilir ama koya ilk adım attığınızda karşınıza çıkan manzara tüm yorgunluğunuzu bir anda silmeye yetiyor. Sahil yaklaşık 2 km boyunda çakıl taşları mevcut.Koyun iki yanı kocaman kayalık dağlarla çevrili. Ortada küçücük (Güvercin ada) bir ada. Antik kalıntıları da bulunan ,Yüzme bilen ve bilmeyenler için ideal bir yer. Aslında fazla keşfedilmiş sayılmaz. 

Mersin Eğribük Koyu

Koyun etrafında tesis falan yok, sit alanı. Gelen turistlerin ihtiyaçlarını karşılamak için doğal şartlarda yapılmış arazi sahibinin işlettiği bir tesis var. Yanınızda yiyecek bir şey almadıysanız eğer, orada ne varsa onu yemek zorundasınız, tercih hakkınız yok zaten. 

Kamp yapmayı sevenler için çok uygun, her yer doğal ortam. Tuvalet yok, duş yok. Sadece işyeri sahibinin kendi yaptığı, duş ile 3 tl karşılığı tuzlu su dan kurtulmuş oluyorsunuz. 

mersin

Koya giderken şemsiyenizi plaj sandalyelerinizi yiyeceklerinizi ve suyunuzu götürürseniz daha konforlu ve zevkli bir tatil yapmış olursunuz. Malum çocukların istekleri hiç bitmez. Deniz içinde şnoker ve paletlerinizi de yanınıza almayı unutmayın . Deniz o kadar berrak ki balıklarla birlikte yüzüyorsunuz. Ne çok kalabalık ne çok ıssız sakin . Her gün tekne turları 15 dk uğrayıp koyun hareketlenmesini sağlıyor.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ