e
sv

Mordoğan ve Karaburun gezisi

269 Okunma — 06 Kasım 2022 07:30
avatar

yaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mordoğan ve Karaburun son dönem hepten revaçta. Yollar düzeldi, deniz Dikili ile yarışır (bence tüm Kuzey Ege’de en çeşitli koylar Dikili Bademli ve Karaburun’da), millet kazıklanmaktan bıktı, buralar hala orta direk (her kimse onlar) Benim için deniz tatili: Bakir koy, rejisör koltuğu, termos çay, akşama kadar o koy senin bu koy benim gez, tuzlu kal, saçlarını tarama bile) O zaman gelsin mi benim deneyip beğendiğim Mordoğan-Karaburun koyları: (Kural: Hafta sonu gitmeyin, aşırı kalabalık oluyormuş) 

Mordoğan

?MANAL Koyu: (1-2) Ücretsiz, ılık su, girişi taşlık sonra kum, ulaşım kolay, Mordoğan’a gelmeden rotanın ilk durağı. Sondaki küçük yarımadanın sonuna kadar yürürseniz devamı Beyaz Kayalar koyu. 

?AYIBALIĞI Koyu: (3-4) Eskiden fokların koyuymuş. Bölgenin en özeli ve güzeli. Yolu kolay, denizi ılık, çocuklara uygun, tesis var, duş var. Saatlerce oturup kitap okumalık. Ah bir de tekneler gelip pisliğini bırakmasa…

Mordoğan ve Karaburun

?ARDIÇ: (5)Mordoğan’ın en uzun kumsalı, kumluk olması ve tesislerin varlığı sebebiyle çocuklu ailelere uygun. Yolu kolay, suyu güzel. En tercih edilen bu yüzden.

?KAYNARPINAR Köyü: (6-7)Rotayı sıralı yazıyorum, Karaburun sapağından devam edince yukarıdaki üç koydan sonra gelen bir balıkçı köyü burası. Tarihi çınarın altında çay içip balıkçılarla muhabbet etmelik çok tatlı bir köy.

?BOYABAĞI Koyu: (8-9) Köye yakın, yolu biraz zor ama kısacık, değer. Tesisler mevcut, koy ücretsiz yine. Ayıbalığı’ndan sonra favorim burası. Denizi çok keyifli.

?AMBARSEKİ Köyü: (10)Artık Karaburun’a yaklaştık. Bir mola: Ambarseki Köyü Melisa Köy Kahvaltı Evi. Her saat kahvaltısı var, eskiden köyde milli bayramlar bu kahvede kutlanırmış, Atatürk büstü mevcut kahvaltıcıda o nedenle. Fiyatlar uygun, kahvaltı zengin, çok arı var sadece, rahatsız olacaklar için yazdım. 

Bir sonraki postta, Karaburun ve devamındaki koylar gelecek. Bölge çok medeni, çöp atanı şişlerler, buraları da bozmayalım. Bir de mutlaka deniz ayakkabısı alın yanınıza. Yüzmeye doyamayacaksınız. 

 • Gezginlerin Hikayesi
  5 ay önce

  […] ve gezilecek çok yer var. Zaman olsa para yok, para olsa zaman yok. Hepsinin dengesini bulabildiğim bir düzen […]

  yorum beğen