e
sv

2022’nin Yeni Gözdesi Broş Modası

584 Okunma — 27 Nisan 2022 21:57
2022’nin Yeni Gözdesi Broş Modası
avatar

yaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nostaljik görünümlerin yeniden trend olduğu günlerde 2022’nin yeni gözdesi broş modası da popüler aksesuarlardan birisi olmaya başladı.

Broş Modası

2022’nin yeni gözdesi broş modası tüm aksesuarları gölgede bıraktı. Yalnızca büyükanne yakalarında gördüğümüz broşları artık gençler dâhil herkeste görmeye başlayabilirsiniz.

İlk olarak Romalılar da gördüğümüz broşlar, kadınların ve erkeklerin tercih ettiği bir aksesuardı. Kıyafetleri sabitlemekiçin kullanılan broş, zamanla kadınların kullanmaktan vazgeçemediği aksesuara dönüştü.  Kullanım amacı, günümüzde kıyafet sabitlemekten ziyade giyilen kıyafeti ön plana çıkarmak oldu. Broşun üzerinde yer alan göz alıcı taşlar sayesinde bulunduğu yere dikkatleri toplamayı başarıyor.

2022 Broş Modası

Broşu Nasıl Kombinleyebilirim?

Kıyafetlerin yakasında tercih edilen broşlar hangi kombinlerde daha şık durur sorusu kafaları kurcalamaktadır. Tesettür giyimde tercih ettiğiniz başörtünün rengine ve desenine göre kombinleyerek broşlarınızı daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. 

Yaz mevsiminin vazgeçilmez parçası olan şapkalarınızla broşunuzu daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Broşunuzu dilerseniz kıyafetinizin yakasına ya da dilerseniz şapkalarınıza sabitleyebilirsiniz. Yine yazın yaklaşmasıyla birlikte en çok tercih ettiğimiz giysilerden olan elbiselerinize de broş kullanabilirsiniz. Sade ve desensiz elbisenizin yaka veya bel kısmına broş takarak elbiselerinizi canlandırabilirsiniz. 

bronş

İş kadınlarının da tercih edebileceği broşlar, daha dikkat çekici hale getirmek için gömlek yakası uçlarına takılabilir. Aynı zamanda ceketlerinizin omzuna takacağınız ince ve uzun broş modelleriyle güzel bir tarz yakalayabilirsiniz. Böylece takım elbisenizi sıkıcılıktan kurtararak farklılık katabilirsiniz.

2022’nin yeni gözdesi broş modasını eteklerinize ve yüksel bel pantolonlarınıza da uyarlayabilirsiniz. Bel kısmına takacağınız broşla belinizi daha ince gösterebilir, zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Erkeklerde Broş Modası

Romalılarda başlayan broş modası, o dönemde erkekler tarafından da kullanılan aksesuarlar arasında yerine almaktaydı. Günümüzde ise broşları, politikacıların, damatların ve genç erkeklerin yakasında görebiliyoruz. Politikacıların takım elbisesi üzerlerinde kullandıkları bayrak broşları herkes tarafından bilinmektedir. Damatlar ise bazen yaka çiçeği yerine çiçek desenli broşlar tercih etmektedir. Genç erkeklerin de günlük kıyafetlerinde zaman zaman gördüğümüz eğlenceli broşlar, herkes tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Broş Fiyatları Ne Kadar?

Beğendiğiniz modele göre her fiyat aralığında broş bulabilmeniz mümkündür. En pahalı broş modellerinden ilkiantika broş modelleridir. Devamında ise dünyaca ünlü markaların ve ünlü tasarımcıların ellerinden çıkan broşlar da yüksek maliyetlidir. Değerli taşlar ve işlemelerle işlenen broşların maliyetinin fazla olması kaçınılmazdır. Yine altın, gümüş gibi madenlerle yapılması da broşun değerini değiştiren bir diğer unsurdur. Tercih edeceğiniz broşun boyutu da fiyatı etkilemektedir.

bronş modelleri

Elbette broşlar yalnızca değerli taşlardan ve madenlerden yapılmamaktadır. Günlük hayatta da özellikle gençlerin de broş aksesuarını tercih etme sebeplerinden birisi ucuz maliyetli olmasıdır. 2022’nin yeni gözdesi broş modası herkesin satın alabileceği fiyat aralığında olması sebebiyleyükselen trendler arasında yerini almaktadır.