e
sv

Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

1045 Okunma — 03 Ocak 2022 14:44
Hangi Renkler Zayıf Gösterir?
avatar

yazalemi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hangi renkler zayıf gösterir sorusunu soran pek çok kişi mevcuttur. Özellikle kış aylarında alınan kiloları saklamak isteyen kadın ve erkekler, farklı renk tercihleri ile kilolarını saklamayı hedeflemektedir. Bunun için bu yazımızda, kıyafetlerdeki renk seçimlerinin görünüşümüzü nasıl değiştirebileceğinden kısaca bahsetmiş olacağız.

Her şeyden önce bilinmelidir ki, kilolu olalım ya da olmayalım, doğru kıyafet seçimi yapılmadığı taktirde göze pek hoş gelmeyecek manzaralar ortaya çıkmaktadır. Hatta bazı zayıf kişiler bile kıyafet tercihlerinin yanlışlığından dolayı oldukça kilolu ya da kısa boylu vs. görülebilmektedir. Bunun için kıyafet tercihine ve renk seçimine son derece dikkat etmek gerekir.

Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

Kıyafetlerde Hangi Renkler Zayıf Gösterir

Hangi renkler zayıf gösterir sorusunun cevabı olarak, pek çok kişinin de tahmin edebileceği üzere, özellikle koyu renklerin önemi çoktur. Fazla kilosu olan kişiler vücutlarını saklamak istediklerinde koyu renkli kıyafetlere başvururlar. Bu nedenle koyu renkli kıyafetler, özellikle kilolar kışın daha çok alındığı için, oldukça mantıklı bir seçim olmaktadır. Koyu renkli kıyafetlerin tercih edilmesinde bazı renkler çok daha fazla zayıf gösterebilmektedir. Bu renkler siyah, lacivert, koyu gri, bordo, haki yeşili gibi renklerdir. Ayrıca bu renkler, kış aylarında kıyafet seçimi tercihlerinizde de değerlendirebileceğiniz tonlardır.

Herkes genel olarak siyah renginin en zayıf gösteren renk olduğunu düşünmektedir. Fakat bu kanı yanlıştır. Bilinenin aksine, lacivert rengi siyahtan daha da zayıf göstermektedir. Bu pek çok modacı tarafından da uygulanan bir şeydir. Bu nedenle siyahın dışında lacivert kıyafetlere de gardırobumuzda yer vererek daha zayıf gözükebiliriz.

Hangi Kıyafetleri Tercih Etmeliyiz

Hangi renkler zayıf gösterir sorusuna ek olarak hangi kıyafetleri tercih etmeliyiz sorusu da oldukça önemli bir sorudur. Bu sorunun cevabı için, kilonuzun fazla olduğu bölgelerin neresi olduğuna dikkat etmek gerekir. Bu nedenle bu sorunun herkes için geçerli tek bir cevabı yoktur. Örnek olarak, basen bölgesi daha kilolu olan birisinin lacivert etek giymesi daha ince gözükmesine sebep olur. Aynı şekilde karın bölgesinde kilolardan şikayetçi olan bir kişinin de siyah ve hafif bol, şifon bir bluz ya da gömlek giymesi, onu çok daha zayıf gösterecektir.

 • Brokoli İle Doğal Yollardan Zayıflama
  1 sene önce

  […] Brokoli ile doğal yollardan zayıflayın. Brokolinin kalorisinindüşük olması ancak besleyici bir gıda olması onu daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Brokoli diyeti yaparak kilo vermek isteyen kişiler, bol su tüketerek ve egzersiz yaparak kilo verme süreçlerini hızlandırır ve diyetin etkinliğini arttırır. […]

  yorum beğen