e
sv

Kış Aylarında Vücut Şekline Göre Giyim İpuçları

252 Okunma — 01 Ocak 2022 17:22
Kış Aylarında Vücut Şekline Göre Giyim İpuçları
avatar

yazalemi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kış aylarında vücut şekline göre giyim ipuçları nelerdir sorusu, pek çok kadının internet üzerinden de araştırdığı konulardan bir tanesidir. Kadınlar yaz – kış fark etmeden her zaman şık olmak isterler. Bunun için kendilerine yakışan kıyafetleri tercih etmelerinde fayda vardır. Özellikle kış aylarında kalın kıyafetler giyilmek zorunda olduğu için bu durum kış aylarında çok daha önemli hale gelmektedir. Bu yazımızda, kış aylarında vücut şekline göre giyim nasıl olmalıdır, kısaca bahsedeceğiz.

Elma Tipi Vücut

Geniş omuzlar, dar kalça fakat dolgun göğüs, geniş karın bölgesine sahip iseniz vücut şekliniz elma tip vücuttur. Bu vücut şeklinde genel olarak üst bölge daha geniş olduğu için kış aylarında dikkat etmeniz gereken birtakım önemli noktalar vardır. Bunların başında kazak kalınlığı gelmektedir. Zaten kış aylarında kalın kıyafetler giyinmek zorundayız. Elma tipteki kadınlar kalın olan kazakları giyerek kendilerini daha da kalın gösterebilir. Bunun için üzerinize orta kalınlıkta kazak giyip içerisine daha kalın şeyler giyerek kendinizi ince gösterebilirsiniz. Alt bölgenizde bir problem olmadığı için dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz.

Kış Aylarında Vücut Şekline Göre Giyim İpuçları
Kış Aylarında Vücut Şekline Göre Giyim İpuçları

Armut Tipi Vücut

Dar omuz, normal ya da küçük göğüsler, normal bel – karın bölgesi ve dolgun kalçaya sahipseniz armut tipte bir vücuda sahipsiniz demektir. Burada dikkat etmeniz gereken şey alt bölgenizdir. Alt bölgenizi kalın gösterecek çok dar kıyafetler giymek sizi olduğunuzdan daha basık gösterebilir. Bunun için sıkılaştırıcı taytlar da kullanabilirsiniz. Ayrıca mini etek giyeceğiniz zaman kış aylarına özel sıkılaştırıcı külotlu çoraplar ve çizme kullanmak da armut tipi vücuda sahip kişilerin yapabileceği bir başka şeydir. Ayrıca, kış ayları için aksesuar önerileri yazımıza göz atarak, kombinlerinizi zenginleştirmeniz de mümkün.

Dikdörtgen Tip Vücut

Kış aylarında vücut şekline göre giyim ipuçları arasında dikdörtgen vücuda da yer vermek gerekir. Dikdörtgen vücut, omuz, kalça göğüs ve bel ölçülerinin birbirine yakın olduğu vücut şeklidir. Bu vücut şeklinde kendinizi bol kıyafetlerle saklamanıza gerek yoktur. Daha ince gösterecek olan düz çizgili, dar kıyafetlere dolabınızda yer verebilirsiniz.

Kum Saati Tipi Vücut

İdeal vücut olarak bilinen kum saati tipi vücuttaki kişiler kış aylarında mini elbise, kalın çorap ve çizme ile oldukça güzel kombinler hazırlayabilirler. Kış aylarında vücut şekline göre giyim ipuçları arasında son olarak bu vücut tipindekilerin kalın, sevimli kazaklara da dolabında yer vermesini tavsiye edebiliriz.