e
sv

Metaverse Nedir Detaylı bilgiler

526 Okunma — 18 Mart 2022 00:30
avatar

yaz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Metaverse Nedir?

Metaverse, hem gerçek hem de sanal dünyanın bilim kurgu vizyonu altında birleştiği bir evrendir. İnsanların cihazlar aracılığı ile hareket edebilmesine ve aynı zamanda kurulan Metaverse sanal evreninde iletişim kurmasına da olanak sunulmaktadır. Metaverse evreni ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de arazi alımı ve satımıdır. Son dönemlerde oldukça popüler olan Metaverse evreniiçerisinde arazi almak ve satmak artık sanal emlak şirketi adı altında tercih edilmektedir. CentralPark’tan Çin Seddi gibi dünyaca ünlü yerlerin bile bölgesel olarak sanal ortamda satışı yapılabilmektedir. 

Metaverse Nedir bilgiler

Metaverse Projeleri Nelerdir?

Sanal evrende arazi alımı dışında girişimciler Metaverse için pek çok farklı proje de geliştirmektedir. Özellikle Metaverse projeleri olarak tanımlanan bu projeler pek çok kişinin de ilgisini çekmektedir. İnternet dünyasının geleceği şeklinde tanımlanan Metaverse projeleri içerisinde en çok ilgi görenleri sizler için derledik.

Decentraland Mana Projesi

Decentraland Mana projesi kısaca 3B sanal gerçeklik platformu olarak hazırlanmıştır. Bu proje içerisinde kripto para birimi olarak geliştirile Decentraland Mana para birimi kişiler tarafından satın alınarak kullanılabilmektedir. Aynı zaman da bir NFT olarak da tanımlanabilmektedir. Ancak bu para birimini arsa veya arazi satın almak için Metaverse evreni içerisinde kullanılamamaktadır. Bağımsız bir kripto para birimi olarak kullanılmak için geliştirilmiştir. 

Metaverse Nedir

Sand Projesi

Oyun dünyası içerisinde diğer oyuncular ile birlikte kullanılabilmektedir. Metaverse projesi olarak geliştirilen Sand yine bir kripto para birimdir. Oyun içerisindeki deneyimlerden para kazanabilmek için özel olarak geliştirilmiştir. 

Metaverse Nft Nedir?

Metaverse evreni içerisinde alım satımlar ve oyunlar için kullanılabilecek para birimleri yani kripto paralar geliştirilmektedir. Bunlar ise Metaverse NFT olarak tanımlanmaktadır. Özellikle Facebook gibi dünya devi şirketler de artık Metaverse evreni içerisinde yer almak ve burada kullanılacak NFT’ler geliştirmek için çalışmalarını başlatmıştır. Metaverse için geliştirilen NFT çeşitlerini ise kripto para birimi olarak bağımsız bir şekilde satın alabilmek mümkündür. Bu sayede evren içerisinde arsa alımları gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda evren içerisinde yer alan oyunlarda da yine Metaverse için geliştirilen NFT çeşitleri kullanılmaktadır. 

Metaverse Arsa Nedir?

Metaverse evreni içerisinde emlak anlaşması yaparak milyonlarca dolar değerinde alım ve satım işlemleri gerçekleşmektedir. Geleceğin dünyası olarak düşünülen Metaverse içerisinde artık dünyanın her yerinde kişiselleştirilmiş avatarlar ile alım satımyapılabilmektedir. Metaverse arsa almak veya satmak bir oyunun çok daha ötesindedir. Evrenin içerisinde yer alan kullanıcılarına her zaman gerçek zamanlı sanal etkileşim deneyimi sunmaktadır. Ayrıca sadece arsa alım satımı değil pek çok farklı aktiviteler ile de oyuncular Metaverse evreni içerisinde kripto para birimleri ile alışveriş yapabilmektedir. Evren içerisinde arsa alım satımı yaparak kripto paraları burada değerlendirmek isteyen kişiler uzun veya kısa vadede benzersiz bir gelir elde etme fırsatı yakalayabilmektedir. 

Metaverse Nasıl Girilir?

Metaverse nasıl girilir sorusu bu dünyayı merak edenlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Öncelikli olarak Metaverse evreninin tamamen sanal bir dünya olduğunu belirtmek gerekmektedir. Dijital bir ortamda kurulan bir dünya içerisinde sizleri sınırsız seçenekler de beklemektedir. Bu evren içerisinde yapabileceklerinizin herhangi bir sınırı yoktur. Ancak şimdilik video ve oyun evreni olarak sınırlı bir dünyadır. 

En basit şekilde Metaverse evrenine giriş yapmak için kripto para alımı yapmanız gerekmektedir. Eğer bu evrenin içerisinde yer almak istiyorsanız arsa alımı ve satımı değerlendirebileceğiniz en kolay yöntemlerden biridir. Sadece arsa veya arazi alımı için değil oyun dünyası içerisinde de para kazanmak için Metaverse evreni sizlere sınırsız seçenek sunmaktadır. 

Metaverse Evreni

Metaverse platformu içerisinde dijital dünyada aradığınız her şey bulunmaktadır. Geleceğin yeni evreni olarak bilinen Metaverse evreni içerisinde sosyal medya ve artırılmış sanal gerçeklik gibi pekçok farklı alternatifi değerlendirebilirsiniz. Kriptoparaların ve NFT’lerin de içerisinde yer aldığı Metaverse evreni artık insanların kendileri için gelir elde ettikleri sanal bir dünya haline gelmiştir. 

Arsa yatırımlarından oyunlara, videolar ve alan adları alımı gibi sizler de kendi ilgi alanınıza yönelik bir unsuru mutlaka bulabilirsiniz. 

Metaverse Sanal gerçeklik

Metaverse evreni sanal gerçeklik yaşatmak için geliştirilen bir platformdur. Yani 3 boyutlu olarak dünyanın her yerinde dolaşabileceğiniz ve istediğinizi yapabileceğiniz bir ortam kurulmuştur.