e
sv

İncekum Plajı Marmaris

1136 Okunma — 23 Temmuz 2022 09:24
avatar

yaz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Burası; altın sarısı, incecik ve suyu bulandırmayan, ateşte yanmama, sodalı suda kendiliğinden çoğalma ve büyüteç ile incelendiğinde hareket ediyor olma özelliklerini taşıyan kumu ve turkuaz suları ile meşhur İncekum Plajı ?

? Plaja ulaşım aracınızla Marmaris’in Çamlı Köyü’nü geçtikten sonra plaj tabelaları takip ederek mümkün. 

İncekum Plajı 

? Girişte ücretsiz otoparka aracınızı bırakıp bilet gişesinden kişi başı 60 lira ödeyerek bilet alıyorsunuz. 9 yaş altı ücretsiz. 

? Gişeden sonra traktör römorku ile plaja götürülüyorsunuz. Yaya ya da araçla iniş mümkün değil.

? Girişte verilecek karta para yükleterek, 200 liraya orman manzaralı çardak, 300 liraya deniz kenarı çardak, 60 liraya masa, 40 liraya da şezlong kiralayabilir içerideki restorandan yemek yiyebilirsiniz. Yemek fiyatları ise; hamburger 45, köfte ekmek 50 lira, çevreye göre uygun ama çok kaliteli ürünler değilller. Çıkışta kalan bakiyenizi kartınızdan geri alabiliyorsunuz.

İncekum Plajı Marmaris

?Özel işletme işletiyor plajı ve alkol servisi var.

⏰ Saat 8:00-19:30 arası hizmet veriyor.

❗️Sabah açılış saatinde ve resmî tatil olmayan bir günde gelmenizi tavsiye ederim. Yoksa kalabalıkla çileye dönebilir, gişe sıraları, traktör bekleme vs. yorucu olur.

? Çocuklar için ayrılmış özel plaj alanı var ve burada ağaç gölgesinde kumla oynayabiliyorlar.

??‍♀️ Denizi hızlı derinleşmiyor, çok sığ da değil. Gerek yüzme hazzı gerek kumların verdiği keyif ve manzara olarak bu bölgenin en güzel plajı. Suyun sıcaklığı da bölgenin üzerinde, soğuk sevmeyenler için ayrıca keyifli.

İncekum  Marmaris

? Bölgede tekne turu yapmak gibi bir planınız varsa İncekum dahil turlar var ama elbette bu şekilde açıkta yüzüldüğünden aynı hazzı vermeyebilir. Zira kuma basmanın keyfi başka.

✍? İncekum ile alakalı aklıma gelenler bunlar, varsa sorularınız yorumları yanıtlayacağım.

? Postu kaydetmeyi ve daha fazla kişiye eriştirmek için hikayende paylaşmayı unutma!

Şimdiden iyi tatiller ❣️